Коммунальное учреждение охраны здоровья

ХАРЬКОВСКАЯ
ОБЛАСТНАЯ  КЛИНИЧЕСКАЯ

НАРКОЛОГИЧЕСКАЯ  БОЛЬНИЦА

Главная О больнице Отделения Заболевания Статьи Карта сайта Наши контакты
Deest remedii locus ubi,
guae vitia fuerunt, mores fiunt.

Нет места лекарствам там,
где то, что считалось пороком, становится обычаем.

 

Реабiлiтацiйна служба

Допомога пацієнтам залежним від психоактивних речовин складається з декількох етапів, а саме: детоксикація, лікування синдрому залежности та реабілітація. Переважна більшість закладів охорони здоров’я, що надають хворим наркологічну допомогу, розв’язують лише два аспекти, а саме детоксикація та лікування залежности. На сьогодні в Україні реабілітаційна допомога надається в різноманітних Реабілітаційних центрах, що у своїй більшості є комерційними, а отже далеко не завжди доступні для багатьох пацієнтів. Крім того, відсутність єдиної концепції функціонування подібних центрів далеко не завжди дозволяє досягти позитивного результату. Також суттєвим недоліком роботи реабілітаційних центрів є практично повна відсутність медичної складової у процесі реабілітації.

Зі січня 2012 року у складі ХОКНЛ працює служба реабілітації. Завдяки цьому ХОКНЛ однією з перших українських наркологічних клінік надала можливість особам залежним від ПАР діставати повний та послідовний обсяг наркологічної допомоги. Суттєвою відмінністю від інших закладів, що провадять реабілітацію хворих на залежність, є базові принципи надання допомоги наркологічним хворим, що покладені в основу лікувально-реабілітаційного процесу. Важливим аспектом є також дореабілітаційна робота з пацієнтами, що проходять лікування з приводу залежності у відділеннях клініки. Саме на цьому етапі провадиться відбір та підготовка хворих до завершального етапу лікування.

Лікувально-реабілітаційна програма передбачає надання медикаментозної, психологічної, психотерапевтичної та у разі необхідності терапевтичної та неврологічної допомоги. Суттєвою складовою є специфічна протирецидивна медикаментозна терапія, що є частиною лікувально-реабілітаційного процесу. Під час консультацій психологи та психотерапевти визначаються з тими аспектами, що є підґрунтям формування психологічної залежности та відповідно до цих чинників провадять психокорекційні заходи, сеанси індивідуальної та групової психотерапії. Особа зі сформованим синдромом залежності від ПАР у переважній більшості випадків має ті чи інші соматичні та неврологічні розлади (наприклад: алкогольний гепатит, кардіоміопатія, нейропатії), розвиток яких спричинило зловживання ПАР. У разі відсутності необхідності госпіталізації таких хворих до спеціалізованих лікувальних закладів, консультативна та лікувальна допомога надається лікарями-спеціалістами, що перебувають у штаті реабілітаційної служби. Комплексний підхід дозволяє розв’язати цілу низку питань, що постають перед особою яка припинила вживання ПАР. Адже доволі часто саме провокуючи фактори та невміння залежного протистояти ним, призводять до рецидиву захворювання. Тому головною метою реабілітації є адаптація пацієнта до нових умов життя. Особлива увага під час реабілітації приділяється – родині залежного, бо ж саме найближче оточення може бути, або провокаційним фактором, або чинником, що є додатковим стимулом для дотримання тверезого способу життя. Враховуючи цей аспект, психологи та психотерапевти залучають родичів та найближче оточення пацієнта до активної роботи під час реабілітації провадячи спеціальні консультації та тренінги для співзалежних.

Тривалість лікувально-реабілітаційного процесу залежить від динаміки перебігу одужання та адаптації пацієнта до нових умов життя.

Місцезнаходження

Відділення розташоване за адресою: Академика Павлова, 46 (будівля другого наркологічного відділення ХОКНЛ).

Тел.: (057) 738-15-48

 

Співробітники служби

Слюсарь Виктор Васильевич

Слюсарь
Виктор Васильевич
-
врач-нарколог,
главный врач ХОКНБ.

   
Дюженко Михайло Михайлович

Дюженко
Михайло Михайлович
-
лікар-нарколог.

   
Приходько Наталия Николаевна

Снежко
Александр Александрович
-
врач-нарколог.

   
Архипенко Елена Петровна

Архипенко
Елена Петровна
-
практический
психолог.

   
Голынкина Евгения Викторовна

Голынкина
Евгения Викторовна
-
практический
психолог.

   
Приходько Наталия Николаевна

Приходько
Наталия Николаевна
-
магистр психологии,
социальный работник.

Адрес:
61013, г. Харьков, ул. Вятская, 1

Факс:
(057) 7323330

Телефоны:
Главный врач: (057) 7323330
Главный бухгалтер: (057) 7324639
Бухгалтерия: (057) 7324839

Стационар: г. Харьков,
ул. Академика Павлова, 46

Приемное отделение:
(057) 7381542

Фотогалерея

Полезные статьи

 

 

Шив-Медфарм: индийские препараты из натурального сырья

Предлагаем купить качественные индийские лекарства из натуральных компонентов по доступным ценам в аптеках Украины. Низкие цены, проверенное качество, природная сила и здоровье. Лечение суставов, мочеполовой системы, сердечно-сосудистых заболеваний.

Шив-Медфарм: аюрведа -
это путь к здоровью!

Сайт: www.shivmed.com

R
Создание сайта - «Roksi»

Главная | Отделения | Заболевания | Карта сайта | Контакты

www.oknb.com.ua
Коммунальное учреждение охраны здоровья
Харьковская областная клиническая наркологическая больница